Motobar kilitleme sistemleri sayesinde kapınızı sadece parmak izinizi okutarak açabilirsiniz. Yanınızda kalabalık bir anahtarlık taşımak zorunda kalmassınız. Çıkarken kapınızı açmak için sadece butona basmanız yeterlidir. Sistem yönetim kutusu içerisinde akü bulundurduğu için elektrik olmasa bile otomatik kilitleme sistemi çalışmaya devam edebilmektedir.

kilit

Otomatik kilitleme sistemi çeşitli aksesuarlar ile güvenliğinizi ve konforunuz arttırmaktadır. Opsyinonel kapı hidroliği sayesinde, kapı açmak için parmak izi okutulduğunda kapı kendiğinden açılarak kapıyı ayrıca itmenize gerek kalmadan açmaktadır.

kapi_hidroligi

Kapı hidroliği opsiyonel sistemi yangın alarm sistemi ile birlikte kullanıldığında, yangın durumunda sistem zehirli dumandan etkilenmeden kapıyı otomatik olarak açarak ortamın havalandırılmasını ve kolayca dışarı çıkarak hayat kurtarıcı bir fonsiyon kazanmaktadır.

Deprem sensörü sisteme eklendiğinde, depremden belirli bir süre önce sarsıntı oluşacağı algınarak kapının motobar  otomatik kilit sistemi ile açılması  sağlanmaktadır. Deprem esnasında kapının kasası ve çeşitli aksamları şiddetli sarsıntı esnasında eğilerek kapının açılmasını engellemektedir. Bu tip bir durumda yıkılmakta olan bir  konutun içerisinde mahsur kalma riski oluşmaktadır.  İnka Bilişim Hizmetleri – Motobar otomatik kilitleme sistemi sayesinde bu ölümcül riskten kullanıcılarını korumaktadır.

Otomatik kilit sistemi ve kapı hidroliği sayesinde ağır çelik kapılar  yaşlıların ve engelli kişilerin rahatlıkla çelik kapıyı kullanabilmelerini sağlamaktadır.

GSM veya sabit telefon modulü ile entegre edilen otomatik kilit sisteminde kapıyı dilediğiniz heryerden açabilirsiniz. Örneğin ileri yaşta bir akrabanız var ve siz şehir dışındasınız. Meydanagelebilicek bir olayda yardım için bir yaralanma anında kapıyı uzaktan açarak hayat kurtartabilirsiniz. Bu sistemi kamera sistemi ile kullanarak sucu, temzilikçi gibi insanlara yine uzaktan sistemin çalıştığı kapıyı siz yokken açabilirsiniz.