İklimlendirme Kontrolü

siemans_ısı_kontrol

Sağlık

Günlük yaşamda ev veya işyeri sıcaklık seviyesi mevsimlere bağlı olarak yaşam kalitesini direk olarak etkilemektedir. Uygun bir sıcaklıkta üretkenliğinizi ve aktivitelerinizi dikkat dağınıklıkları veya çok sık mola vermeden devam ettirebilirsiniz. Evlerde size uygun sıcaklığı sağladığınız sürece geceleri uyku problemleri yaşama ihtimaliniz düşmektedir. Bu durum da günlük yaşamda kaybettiğiniz enerjiyi geri kazanarak ertesi gün  verimli çalışabilmenize, günlük yaşamda meşkul olduğunuz aktivitelerde verimli olabilmenizi sağlar.

 

Homojen Sıcaklık Konforu

isi_kayıpları

Standart iklimlendirme sistemlerinde ısı tek bir hacimin sıcaklık değerine göre ölçümleme yapılarak tüm yapının buna göre iklimlendirilmesi pirensibine dayanır. Oysaki yapının içerisinde bulunan bağımsız bölümler çeşitli etkenlerden farklı ısınma-soğuma karakteristiklerine sahiptir. Bu nedenle her bağımsız bölümün arzu edilen sıcaklığa gelmesi için ayrı ayrı sensörlerden gelen veriler vasıtasıyla , mekanik olarak önceden buna olanak veren ısıtma soğutma sistemine odalarda bulunan termostatlardan otmatik komutlar gönderilerek heryerde aynı sıcaklığa erişebilirsiniz.

Farklı Yaş Grupları

Evinizde veya iş yerinizde farklı yaş gruplarının yaşadığı ortamlarda farklı sıcaklıklar gerekmektedir. Bu sayede her bireyin kendini rahat hissetiği sıcaklıkta bulunması sağlanarak herkesin kendini rahat hissetmesi sağlanmaktadır.

 

Enerji Tasarrufu

enerji_verimliligi_icon

Çok sayıda termostatlardan gelen bilgiler sayesinde iklimlendirme elemanlarının optimum kullanımı sağlanarak gereksiz enerji sarfiyatı önlenmiş olur. Böylece enerji tasarrufu sağlanmaktadır.

 

bina-enerji-verimliligi

Akıllı binalarda, tüm sistemlerin bir biriyle olan iletişimi sistem tarafından sağlanarak güvenlik, konfor ve enerji tasarrfu üst düzeyde sağlanmaktadır.