2N® Helios IP İnterkom ailesi en son teknolojiyi benzersiz tasarımı ile birleştiren kapı iletişim ve güvenlik sistemidir.Geneksel olarak kullanılan görüntülü diafon sistemlerinin yerini alan 2N® Helios IP İnterkom ailesi Ses ve video aktarımını IP ortamında SIP protokolünü kullanarak sağlar.Ev ve iş yerleri için tasarlanmış olan 2N Helios IP İnterkom ailesi, yüksek dayanıklılık standartlarına ihtiyaç duyulan güvenli geçiş noktlarında iletişim ve güvenliğinizi sağlar.

Neden 2N® Helios IP İnterkom ?

2N® Helios IP İnterkom IP interkom ailesi mevcut IP santralinize entegre olarak görüntü ve ses iletişiminizi SIP protokolü ile veya kablodan kabloya bağlantı seçeneği ile sağlar. Geleneksel görüntülü diafon sistemlerine kıyasla sınırsız genişleme, kurulum ve kullanım kolaylığı sağlar. Bina güvenliği denilince akla gelen güvenlik önlemleri olan güvenlik kamerası, kartlı geçiş sistemi, CCTV ve video kayıt sistemleri ile beraber çalışabilen 2N® Helios IP İnterkom çözümleri, tüm dünyada kabul edilmiş ONVIF standartlarını destekler. Görüntülü diafon sistemlerinden bir diğer farkı da 2N Helios IP İnterkom ailesinin güvenlik kamerasından farkı olmaksızın kullanılabilmesidir.

2N Helios IP İnterkom çözümleri, kurulumu gerçekleştirilen yüz hizasından tüm görüntüyü NVR gibi video kayıt cihazlarına, CCTV veya video yönetim sistemlerine aktarabilirler. Günümüz bina teknolojileri içerisinde yer alan IP alt yapısı sayesinde eski binalarda kullanılan görüntülü diafon sistemlerinin diğer tüm güvenlik önlemleriyle beraber kullanılmasını sağlar. Kartlı geçiş sistemlerinden, gerçek görüşlü HD kamera özelliklerine, video kayıt özelliklerinden NFC teknolojisine kadar bir çok fark yaratan özellik 2N Helios IP İnterkom çözümleri tarafından sağlanmaktadır. Programlanabilen komutları sayesinde Helios ailesi akıllı ev ve bina entegrasyonları konusunda da bir çok imkan tanımaktadır. Özellikle Avrupa’da ve Amerika’da yangın alarm sistemi entegrasyonları sayesinde Helios IP İnterkom çözümleri, yangın, su basması ya diğer afetlerde hayatı kolaylaştıran ve güvenliği arttıran çözümler sunuyor. Yangın, vb afet anında programlanabilen komutları ile tüm kapıları aynı anda açabilen ya da acil durum çıkışlarına yönlendirebilen Helios ailesi tüm bu özellikleri ile görüntülü diafon sistemlerine yeni bir bakış açısı kazandırıyor.

Operasyonel maliyetleri azaltma konusunda Avrupa başta olmak üzere tüm dünyada kabul gören 2N® Helios IP İnterkom ailesini rakiplerinden ayıran en büyük farklılık ise bir çok farklı marka ve üretici ile beraber çözüm sunabilmesi. 170’e yakın marka ve üretici tarafından test edilmiş olan 2N Helios IP İnterkom çözümleri Akıllı ev, ofis binaları, fabrikalar gibi yoğun güvenlik önlemi gerektiren her yer de kullanıcılarına hiç bir ekstra alt yapı maliyeti gerektirmeden çözümler sunabiliyor.